8 Mart “Xalqaro Xotin-qizlar bayrami” kuni munosabati bilan o‘tkazilgan Termiz shahar chempionati tashkillashtirildi.

8 Mart “Xalqaro Xotin-qizlar bayrami” kuni munosabati bilan o‘tkazilgan Termiz shahar chempionati tashkillashtirildi.

2018 yil 3-4 mart kunlari “Surxon” sport majmuasi Gimnastika turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabida 2005-2006; 2007-2008; 2009-2010;, 2011-2012 yillarda to‘g‘ilgan qiz bolalar o‘rtasida badiiy gimnastika bo‘yicha hamda Xotin-qizlar o‘rtasida “Estafeta uyinlari” sport musobaqalari bo‘lib o‘tdi.

Badiiy gimnastika bo‘yicha o‘tkazilgan sport musobaqasida Termiz shahridagi maktabgacha ta’lim tarbiyalanuvchilari va umumiy o‘rta ta’lim maktabi o‘quvchilaridan 51 nafar qiz bolalar ishtirok etishdi. Estafetali uyinlar sport musobaqasida Termiz shahridagi mahallalar Xotin-qizlari hamda faoliyat olib borayotgan tashkilotlar Xotin-qizlaridan tashkil topgan jamoalar ishtirok etishdi. Har bir jamoa 8 nafardan Xotin-qizlarni o‘z ichiga jamlagan holda  jami 48 nafar ishtirokchilar qatnashishdi.  Musobaqalar qiziqarli va murosalarga boy tarzda o‘tkazildi.

Musobaqani Termiz shahar xokimligi Xotin-qizlar qo‘mitasi raisi ochib berdi.

Musobaning badiiy gimnastika bo‘yicha o‘tkazilgan tadbirda g‘olib va sovrindorlar qo‘yidagicha bo‘ldi;

2005-2006 yillarda to‘g‘ilgan qiz bolalar o‘rtasida;

I-urinni – Muxammadjonova Munisaxon;

II-urinni- Jomgirova Kamola, SHokirjonova Muslima;

III- urinni-Ne’matullaeva Sarvaroy.

2007-2008 yillarda to‘g‘ilgan qiz bolalar o‘rtasida;

I-urinni – Tuxtamurodova Bibixol;

       II-urinni- Mardonova Farzona;

       III- urinni- Jumaeva Munisa.

2009-2010 yillarda to‘g‘ilgan qiz bolalar o‘rtasida;

I-urinni – Abduxafizova Zilola, Raimberdieva Dildora

II-urinni- Xoldorova SHaxrizoda;

III- urinni- Dusmatova Ruxshona

2011-2012 yillarda to‘g‘ilgan qiz bolalar o‘rtasida;

I-urinni – SHodieva Sevinch, Fayzullojonova Dilobar;

II-urinni- Iskandarova Laziza, YUldosheva Farangiz;

III- urinni- Abdusharipova Nigina, Usmonova Zarina

 

Xotin-qizlar o‘rtasida o‘tkazilgan “ Estafeta” uyinlarida G‘olib va sovrindorlar quyidagicha bo‘lishdi;

I-urinni – Surxondaryo viloyati jismoniy tarbiya va sport boshqarmasi Xotin-qizlari;

       II-urinni- “Ma’rifat” mahallasi Xotin-qizlari;

       III- urinni-“ Pattakesar” maxallasi Xotin-qizlari;

Musobaqaning G‘olib va sovrindorlari Termiz shahar xokimi I-II- III darajali diplomlari hamda bolalar sportini rivojlantirish jamg‘armasi Termiz shahar bo‘limi va Gimnastika turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi estalik sovg‘alari hamda nominatsiyalari bilan taqdirlanishdi.